ثبت كتاب
وقتي كتاب‌ها از طريق بخش سفارشات خريداري مي‌شوند پس از چك نمودن آن‌ها با فاكتورها در اين بخش اقدامات زير انجام مي شود:
- كتاب‌هاي خريداري شده در دفتر ثبت كتابخانه ثبت مي‌شوند. درخواست خريد، حواله‌ي انبار و رسيد از انبار براي آن‌ها تهيه شده و فرم كميته‌ي كتاب بر روي فرم درخواست خريد و حواله‌ي انبار نصب مي‌شود.
- اگر بودجه‌ي خريد كتاب‌ها از طريق بودجه‌ي معاونت پژوهشي تأمين شده باشد بايد فرم‌هاي كتاب به امضاي معاون محترم پژوهشي دانشكده و سرپرست كتابخانه برسد و اگر بودجه‌ي خريد از طرف خود دانشگاه تأمين شده باشد
درخواست خريد كتاب بايد به امضاي رئيس دانشكده و سرپرست كتابخانه برسد.
 بخش فهرست نويسي
نظر به اينكه كتاب و كتابخانه در هر مؤسسه‌ي آموزشي نقش حساس و مهمي را  ايفا مي‌كند و در واقع به عنوان مخزن اطلاعات و تبادل افكار و نظرات محققان و دانشجويان انجام وظيفه مي‌نمايد بخش فهرست نويسي در همين راستا به عنوان فاكتور اساسي و تخصصي اين مجتمع عمل مي‌كند.
شايان ذكر است كتابخانه‌ي مركزي
كليه‌ي كتب دانشكده‌ها را فهرست مي‌كند.
بخش خدمات فني
بخش خدمات فني وظيفه‌ي ساماندهي، رده‌بندي و طبقه‌بندي كتاب‌‌هاي خريداري شده را عهده‌‌دار مي‌باشد. در اين بخش براساس طبقه‌بندي كنگره كتاب‌هاي فارسي و لاتين پس از آماده‌‌سازي فيزيكي موضوع‌‌بندي شده و پس از اختصاص يافتن شماره‌ي راهنما و انجام مراحل تخصصي فهرست‌نويسي به قسمت كامپيوتر جهت ورود اطلاعات كتاب‌ها به نرم‌افزار سيمرغ منتقل مي‌‌شوند. پس از اتمام و انتقال اطلاعات كتاب‌شناختي به نرم‌افزار امانت كتابخانه‌‌ي مركزي، كليه‌ي كتاب‌‌ها آماده‌ي سرويس‌‌دهي بوده و در دسترس مراجعان قرار مي‌گيرند.
تاریخ به روز رسانی:
1396/03/01
تعداد بازدید:
3710
دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی
دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
دانشکده مهندسی هوافضا
صندوق پستی: 3381-16765، کدپستی: 83911-16569
Email: aerospace@kntu.ac.ir
Telegram: @AERO_KNTU
كليه‌ي حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي مي‌باشد